باطری خودرو

علت خالی شدن باطری ماشین

علت خالی شدن باطری ماشین چیست؟

یکی از مشکلاتی که رانندگان گاهی با آن روبرو می شوند، خالی شدن باطری ماشین است. زمانی که می خواهید ماشین را روشن کنید متوجه می شوید که باطری ماشین کار نمی کند و خودرو روشن نمی شود و چراغ های جلو کم نور هستند.

در چنین مواقعی متوجه می شویم که باطری ماشین خالی شده است و این مشکل به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

چرا باطری ماشین خالی می شود؟

۱)خطای انسانها: گاهی زمانی که از سرکار برمی گردیم یا عجله داریم که ماشینمان را سریع تر پارک کنیم، یادمان می رود که ماشین را به صورت کامل خاموش کنیم و چراغ ها روشن می مانند. همین موضوع سبب می شود که باطری خودرو خالی شود . البته در خودروهای جدید این گونه نیست و به راننده اخطار می دهد.

۲)مصرف باطری هنگامی که خودرو خاموش می باشد: وقتی که ماشین شما خاموش است ولی برخی از قطعه های آن هنوز کار می کند و سبب می شود باطری مصرف شود.گاهی این اتفاق عادی می باشد و مصرف انرژی عادی می باشد مثل آژیر سیستم امنیتی که در هر حالتی باید انرژی و برق مورد نیاز برای آن تامین شود. اگر مشکلاتی برقی وجود داشته باشد و این موردها بیش از حد باطری مصرف می کنند و سبب خالی شدن باطری می شوند.

۳)بد شارژ شدن : در صورتی که شارژ باطری خودرو به خوبی صورت نگیرد ممکن است زمانی که شما در حال رانندگی هستید باطری خودروی شما خالی شود. دینام در بیشتر خودروها برقی که برای سیستم صوتی،چراغ ها و … نیاز است را از دیگر سیستم ها تامین می کند و اگر در شارژ شدن باطری مشکلی وجود داشته باشد می تواند سبب شود که خالی شدن باتری بدتر گردد و در نهایت ماشین شما را توقف می کند. تشخیص اینکه مشکل باطری دقیقا از کجاست توسط یک متخصص و تعمیرکار انجام می شود.

باطری خودرو

 

۴)دیود دینام خراب باشد : دینام در هر خودروی وظیفه دارد که شارژ مجدد باطری و برق رسانی را به سیستم های متفاوت خودرو انجام بدهد. اگر این قسمت خراب باشد می توانند سبب شود تا باطری خودرو خالی گردد. در صورتی  یک دیود بد باشد حتی زمانی که ماشین خاموش باشد سیستم برق خودرو را شارژ می کند و در نهایت زمانی که بخواهید ماشین را روشن کنید ، روشن نمی شود.

۵)باطری قدیمی باشد: اگر شما از باطری قدیمی برای خودروتان استفاده کنید ممکن است به صورت کامل شارژ نشود. در صورتی که خودروی شما بارها بد روشن شود این امکان وجود دارد که باطری ماشین شما فرسوده و قدیمی باشد.به صورت عادی باید برای خودروی در فاصله زمانی۴تا۵ سال باطری تعویض شود.اگر روشن نشدن خودرو به علت قدیمی بودن و فرسوده باطری باشد باید در اولین اقدام باطری را تعویض نمایید.

 

علت خالی شدن باطری ماشین :

خالی شدن باطری یکی از موارد آزار دهنده می باشد که فهمیدن علت آن نیز دشوار است .اگر فرض را بر این بگذاریم که مشکل باطری به دلایل خطای انسان نباشد ، باید برای بررسی مشکل از یک تعمیرکار کمک گرفت تا مشخص کند که مشکل از باطری خودروی شما است یا برق خودرو.

 

 

اول باطری ، تست دینام رایگان ، ۰۲۱۳۵۰۷۹

باطری خودرو برلیانس