قیمت خودرو در سال ۹۷

افزایش قیمت خودرو به چه علت است؟

دلیل افزایش قیمت خودرو دربازار ، گرانی خودرو نیست بلکه به دلیل بی‌ارزش شدن پول ملی است. از طرفی خودروساز برای تأمین خودروی بازار باید مواد اولیه خودرو را با قیمت جدید تهیه کند، وقتی نقدینگی وجود ندارد حال باید چه کند؟

عبدالله بابایی کارشناس حوزه خودرو در خصوص وضعیت صنعت خودرو اظهار داشت: اگر دولت از تولید حمایت کند به اشتغال کمک کرده است و این مهم درنهایت به نفع جامعه و دولت تمام می‌شود. صنعت خودرو یکی از مهم‌ترین صنایع تولیدی غیرنفتی است که می‌تواند ارز آوری و اشتغال‌ زایی بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد از این‌رو حمایت از این صنعت باید بسیار بیش از گذشته رخ دهد.

این کارشناس صنعت خودرو همچنین با انتقاد از روند ادامه قیمت‌ گذاری دستوری در صنعت خودرو گفت: اگر همچنان به دنبال قیمت‌گذاری دستوری باشیم، خودروساز زیان می‌بیند و نمی‌تواند توسعه و کیفی سازی را انجام دهد.
بنابراین انتقادهای بعدی از کاهش کیفیت خودرو نمی‌تواند منطقی باشد.
وی تاکید کرد: اگر این مشکل را از جلوی پای خودروساز بردارند یعنی اعلام کنند قیمت گذاری آزاد اما شما مکلفی خودروی خوب تولید کنید که البته معنی خودروی خوب، لاکچری با قیمت پراید نیست.
آن زمان می توان هم از خودروساز انتظار بهترین تولید را داشت و هم می توان از کم کاری احتمالی وی در تولید کیفی انتقاد کرد.

 

عکس خودرو های داخلی

 

  • کم شدن ارزش پول کشور

بابایی در مورد ادامه حواشی بازار خودرو گفت: متاسفانه ارزش پولی کشور ما با چالش رو به رو است و هرچه پول بی ارزش تر شود حاشیه بازار خودرو و سایر کالاهای سرمایه ای بیشتر خواهد شد.
این کارشناس تصریح کرد: وقتی خودروساز و قطعه ساز شکاف قیمتی بین هزینه تولید و قیمت فروش را نتواند تأمین کند از میزان تولید خود کم خواهد کرد ‏یعنی دقیقا همین اتفاقی که امروز شاهد آن هستیم کند.‏

وی افزایش قیمت  خودرو در بازار را طبیعی دانست و افزود: در حقیقت افزایش قیمت بازار خودرو به دلیل گرانی خودرو نیست بلکه به دلیل بی‌ارزش شدن پول ملی است یعنی عملاً اتفاق خاصی در قیمت تمام‌شده نیفتاده است البته قیمت خرید مواد اولیه افزایش‌ یافته و شاخص‌های دیگر هم گران‌تر شده اما قیمت محصول تولیدی نهایی تغییری نکرده و گرانی خودرو به صنعت ربطی ندارد.

  • صنعت خودرو سازان

این کارشناس صنعت خودرو قطعه سازان را یکی دیگر از قربانیان قیمت ‌گذاری دستوری دانست و افزود: در بحران ارزی کشور قطعه سازها هم با چالش روبه ‌رو شدند و این بی‌انصافی است که قطعه ساز را از خودروساز جدا ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: قیمت مواد اولیه برای قطعه ‌سازی‌ها و برای خودروها رشد کرده است اما خودرو قیمت ثابت دارد یعنی قیمت قطعه نیز نمی‌تواند رشد پیدا کند و این مهم این صنعت را با مخاطره روبه‌رو کرده و می‌کند.

بابایی افزود: ما قیمت واقعی را به خودروساز نمی‌دهیم و بعد به او خرده می‌گیریم که چرا بازار را تأمین نمی‌کند. خودرو ساز برای تأمین خودروی بازار باید مواد اولیه خودرو را با قیمت جدید تهیه کند، وقتی نقدینگی وجود ندارد باید چه کند؟ چه گونه مواد اولیه تأمین کند و خودرو بسازد؟ این مهم برای قطعه ساز هم یک دغدغه است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر اختلاف قیمت خودرو بین بازار و خودرو ساز بسیار زیاد است این در حالی است که قیمت تولید واقعی نیست و در اصل قیمت واقعی خودرو به جیب دلال‌ها می‌رود.

  • احتکار خودروسازان عامل افزایش قیمت

علی اکبری از فعالان حوزه خودرو با اشاره به کمبود توزیع در بازار اظهار کرد:خودروسازان طی ماه‌های گذشته با احتکار و عدم فروش خودرو، باعث برهم خوردن تعادل بازار شده اند به طوری که خرید و فروش خودرو‌های صفر به شدت کاهش یافته است و عمده معاملات مربوط به خودرو‌های کارکرده است.

وی با اشاره به نوسانات ارز و تاثیر آن در خودرو‌های داخلی و خارجی بیان کرد: افزایش قیمت ارز باعث بالارفتن هزینه تولید خودروسازان شده است و این نوسانات را می‌توان به وضوح در قیمت خودرو‌های داخلی مشاهده کرد و از سوی دیگر ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی نیز باعث دو برابر شده قیمت خودرو‌های خارجی شده است.

این کارشناس خودرو در پایان با بیان اینکه ممنوعیت واردات خودرو بازار داخلی را با شوک سنگینی مواجه کرده است، گفت:بسیاری از عاملان فروش خودرو به دلیل ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی، در تحویل خودرو‌های مشتریان دچار مشکل شده اند و نیاز است اقدامی جهت تسهیل واردات خودرو صورت گیرد.

 

عکس خودروهای ایرانی

  • کمبود عرضه خودرو علت اصلی افزایش قیمت خودرو

وحید معظمی کارشناس خودرو در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی،با اشاره به راکد بودن بازار خرید و فروش خودرو اظهار کرد: با افزایش قیمت خودرو میزان معاملات کاهش محسوسی داشته است و بسیاری از نمایشگاه داران در حال تغییر فعالیت خود هستند.

این کارشناس خودرو با اشاره به کمبود عرضه خودرو در بازار تصریح کرد:کمبود عرضه خودرو عامل اصلی افزایش چشمگیر خودرو در بازار است و فروشندگان خودرو در بازار آزاد قیمت را به دلخواه افزایش می‌دهند.

وی با اشاره به کاهش نظارت بر بازار خودرو گفت: برای جلوگیری از افزایش نرخ کاذب خودرو نیاز است دستگاه‌های ذی ربط برای جلوگیری از احتکار و افزایش قیمت نظارت و دقت بیشتری بر فروشندگان و عاملان موثر در بازار خودرو داشته باشند.

 

عکس زنجیر چرخ نانوپلیمری رایا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.